Zabezpečte si svou garáž pomocí EZS!

27.04. 2016 13:23 | Zabezpečení objektů

Také máte v garáži schované poklady? A to netřeba zmiňovat auto. Většina garáží není přímo součástí domu, proto je potřeba dát větší pozor na jejich zabezpečení před nezvanými hosty. V tomto článku se dozvíte, jak zabezpečit svou garáž pomocí elektronických zabezpečovacích systémů, nejmodernějšími technologiemi v oblasti zabezpečování.

Elektronické zabezpečovací systémy

Ideální možnosti ochrany vaší garáže nabízejí elektronické zabezpečovací systémy. Ty se vyznačují maximální možnou mírou ochrany za solidní ceny. Pokud si myslíte, že za elektronickou ochranu vaší garáže zaplatíte vysoké sumy, tak jste na omylu. V každém případě tomu tak být nemusí.  Jednoduché elektronické zabezpečovací systémy se pohybují v řádu několika tisíců korun.

Jak si vybrat

Zásada systému EZS je velmi jednoduchá, protože detektory EZS vytváří prostorovou a plášťovou ochranu objektu. Řídící ústředna nepřetržitě sleduje stav jednotlivých detektorů a na základě impulsu aktivuje jejich reakce, jako jsou sirény, SMS a MMS zprávy a podobně. Vzhledem k tomu, že jsou tyto technologie stále zdokonalovány a jsou stále levnější a levnější, můžete se s nimi setkat takřka na každém rohu. Pořídit si také můžete různé sady, které už jsou přednastaveny od výrobce a jejich instalaci zvládnete svépomocí. A co si pod pojmem elektronické zabezpečovací systémy představit?

  • detektory pohybu (PIR, duální, mikrovlnné)
  • detektory tříštění skla (otřesně, trezorové)
  • detektory otevření oken a dveří
  • detektory monitorování prostředí (snímání teploty, vlhkosti, CO2, zaplavení)
  • infrazávory apod.

Elektronické zabezpečení může částečně nalézt využití také v jiných oblastech než je ochrana před lupiči, příkladem jedné z nich může být to, že se skrze ovládací panel dá ovládat takřka cokoli. Zavlažování, topení, garážová vrata, rolety, osvětlení. Navíc při výpadku elektrického proudu, stihne bezpečnostní systém odeslat upozornění na předvolená čísla.

Elektronické zabezpečení garáže vám obstará většinou přímo profesionální firma, která vám jej i namontuje a aplikuje přímo na míru dle potřeby. Alarm si pak pouze aktivujete a v případě narušení prostoru vám přijde SMS či MMS zpráva, případně vám systém zavolá. Systém si také můžete nechat napojit na pult centrální ochrany, který provozují bezpečnostní agentury.

Zabezpečení garáže