Udělejte maximum pro zabezpečení vaší firmy

30.05. 2016 09:57 | Zabezpečení objektů

Opatrnosti se meze nekladou, zvláště pokud se jedná o hodnotný majetek v podobě vybavení firem. Zloději jsou čím dál kreativnější a vynalézavější a pouhé zabezpečení oken a instalace bezpečnostního zámku dávno nestačí.

Nejlepší ochranou před loupeží je prevence a využití všech možností, jak odradit potenciálního zloděje. Riziko vloupání tedy můžete snížit instalací alarmu s napojením na pult centrální ochrany, instalací kamerového systému, bezpečnostních oken a dveří, ale i léty osvědčenými hlídacími psy. Zloději si vždy pečlivě vybírají tu nejsnazší kořist, nedejte jim tedy záminku k tomu, aby si vybrali právě Váš majetek! S rostoucí poptávkou po zabezpečovacích systémech se však na trhu objevuje větší množství nekvalitních alarmů, na které je třeba dávat pozor. Tyto zařízení mají krátkou životnost, vyvolávají falešné poplachy a v případě nouze se na ně nedá stoprocentně spolehnout, jedná se tedy pouze o zdánlivou úsporu.

Svěřte se do rukou profesionálů

K osvědčeným způsobům zabezpečení kancelářských a dalších firemních prostor patří alarmy. Platí zároveň to, že čím novější produkt, tím lepší, jelikož zloději nemohou mít odpozorované chování bezpečnostních zařízení. Pro co nejlepší ochranu se vyplatí kombinovat různé prvky zabezpečení jako je elektronický alarm, mechanické zábrany, kamery a podobně. Bezpečnostní systémy si nechte nainstalovat od renomované bezpečnostní agentury s dlouholetou praxí a profesionálním servisem, právě touto cestou si totiž můžete být zcela jisti tím, že bezpečnostní zařízení je nainstalováno správně a spolehlivě. Navíc díky odborné instalaci můžete od své pojišťovny dostat slevu na pojistném. Současný daňový systém umožňuje účtovat při montáži EZS zvýhodněnou DPH. Daňový rozdíl pak většinou u bezdrátových systémů pokryje celé náklady na odbornou montáž.

Možnosti zabezpečení

  • Elektronické zabezpečovací systémy (EZS) jsou ideální pro ostrahu každého objektu, včetně bytů, domů, kanceláří i velkých hal
  • Elektronické protipožární systémy (EPS) umožňují požární signalizaci
  • Uzavřené televizní okruhy, kamerové systémy (CCTV) představují bezpečnostní kamery, které umožňují nonstop přehled o dění v daném objektu
  • Videotelefony (DT, VDT)
  • Evakuační systémy, ozvučení (EVAK, OZV)
  • Přístupové a docházkové systémy (SKV, ACS) - nacházejí se kupříkladu v bytových domech, ve školách a dalších místech, kde je vyžadováno zvýšené zabezpečení nebo kde je třeba evidovat příchod zaměstnanců či jejich pohyb
  • Záložní zdroje (UPS)
  • Nouzové a únikové osvětlení (NO)

Využití moderních technologií pro kvalitní zabezpečení

Pokud toužíte po opravdu špičkovém zabezpečení hlídaného objektu, určitě Vás zaujme komplexní inteligentní systém. Díky němu máte totiž kontrolu nad celým objektem, a můžete tak aktivovat či deaktivovat ochranu různých částí objektu, ovládat dálkové zámky dveří, bran či oken, ovládat kamery, kontrolovat přístupy a dokonce i ovládat různé spotřebiče. Přitom máte skrze mobilní telefon či počítač neustále pod kontrolou stav objektu. Pokud systém zaznamená narušitele, spustí sirénu a vyšle informaci (SMS, MMS či hlasová zpráva) na přednastavená telefonní čísla či například na pult centrální ochrany (PCO). Systém dokonce dokáže sám zavolat a vy si tak můžete skrze reproduktor poslechnout, co se uvnitř střeženého objektu děje.

Elektronické zabezpečovací systémy

Elektronické zabezpečovací systémy využívají nejrůznější senzory (detektory - pohybu, otevření dveří, tříštění skla, kouře, zaplavení, CO2 atd., fotobuňky, mechanické spínače, elektronické terminály, zámky, poplašné sirény, infrazávory a další), které jsou schopny detekovat konkrétní podněty a ihned poslat signál nebo dokonce informační zprávu na koncové zařízení (například ve formě SMS na mobilní telefon uživatele, PCO atd.). EZS ovládá samostatná ústředna, která tak bez přerušení sleduje danou lokalitu, pozemek nebo objekt. Pomocí nainstalovaných detektorů a čidel lze rozpoznat celou řadu podezřelých aktivit jako pohyb osob (PIR čidla), rozbití nebo otevření okna nebo dveří (magnetické kontakty), požár atd. Je-li objekt narušen, hlavní slovo má ústředna, která může reagovat několika způsoby - konkrétně spustit sirénu, poslat majiteli SMS či MMS, přes mobilní telefon lze přijmout také hovor a skrze mikrofon pak uslyšíte, co se v objektu děje. Ústředna může také přímo kontaktovat pracovníka bezpečnostní agentury na PCO a současně přivolat policii či hasiče.

Fyzická ostraha

Zajímavou alternativou mohou být patrolové služby, které jsou reprezentovány příslušníky fyzické ostrahy. Fyzická ostraha nepravidelně kontroluje okolí hlídaného objektu a zkontroluje, zda je vše v pořádku. Další možností pak je profesionální recepční, jenž může také provádět náhodné obchůzky.

Nás tip:

Bezpečnostní agentura Top Security (23 let na trhu, 14 poboček po celé ČR, vlastní technické vývojové centrum, certifikáty ISO 14001, 27001, 9001, 18001, členství v asociacích ASBS ČR, AGA, člen Hospodářské komory, pojištění odpovědnosti v rozsahu 50.000.000 Kč, profesionálně zpracovaný systém bezpečnostních procesů ABECEDA®, možnost náhradního plnění skrze dceřinou společnost NOKIKA s.r.o., komplexní služby, dostupné ceny, konzultace a návrh zdarma a řada dalších výhod)