Pro zabezpečení skladu je ideální kombinace více systémů

22.06. 2017 08:49 | Bezpečnostní systémy

Účinné a spolehlivé zabezpečení skladu byste rozhodně neměli podceňovat. Na této položce se nevyplatí šetřit, naopak je lepší si připlatit za ochranu, na níž se budete moci 100% spolehnout. Určitě neuděláte chybu, pokud se nejdřív poradíte s odborníky, kteří vám navrhnou řešení na míru a vyberou pro vás takové řešení, které bude pro váš sklad znamenat maximální bezpečí i s ohledem na vaše finanční možnosti. Nezapomínejte také na to, že v případě škody by se pojišťovny zajímaly o to, jak moc jste měli sklad zabezpečený – pokud by ochrana nebyla dostatečná, mohli byste pak dostat jako náhradu škody mnohem méně peněz.

Nejlepším řešením je zkombinovat více druhů ochrany

Mít zabezpečení skladu řešeno pouze jedním způsobem nemusí být vždy zcela dostačující. V současné době se už spíše doporučuje použít více druhů ochrany a ideálně pak zkombinovat bezpečnostní systémy spolu s fyzickou ochranou. Taková investice sice někomu může přijít zbytečná, věřte nám ale, že se vám skutečně vyplatí.

Výborným řešením je např. napojení na pult centrální ochrany (PCO), který obsluhují vyškolení pracovníci, jenž budou váš sklad mít nepřetržitě pod dohledem. Určitě ale doporučujeme zkombinovat alespoň dva z níže uvedených systémů:

Elektronické zabezpečovací systémy (EZS)

Spolehlivý a prověřený elektronický zabezpečovací systém by měl být základním prvkem ochrany vašeho skladu. Jeho součástí mohou být různé detektory (např. pohybu, kouře, teploty, otevření oken a dveří či tříštění skla) a čidla pro zjištění úniku oxidu uhličitého nebo vody. Důležité je, že všechny jednotlivé prvky EZS jsou napojeny na jednu společnou ústřednu, jež v případě vniknutí neoprávněné osoby ihned spustí hlasitý alarm a automaticky také zavolá, nebo pošle SMS či MMS zprávu na nastavená telefonní čísla.

Elektronické zabezpečovací systémy jsou oblíbené v rodinných domech, kde lidem umožňují vytvoření chytré sítě a ovládání různých spotřebičů na dálku. Tato výhoda ale platí i pro sklady – i v nich můžete EZS použít pro tyto účely a na dálku tak pohodlně ovládat např. osvětlení skladu, otevírání vrat a mnoho dalších činností.


Zabezpečení přístupových cest snadno a rychle – rozmístění detektorů

Bezpečnostní kamerové systémy

Chcete-li mít 100% kontrolu a nepřetržitý dohled nad vaším skladem, určitě se vám vyplatí investice do kvalitního kamerového systému. Tyto systémy mají hned několik významných předností – jednak působí preventivně (pokud potenciální zloděj uvidí kamery, často ho to odradí), dále mohou sloužit jako důkaz v situaci, kdy se vloupání řeší soudně a v neposlední řadě vám umožní kdykoliv sledovat aktuální stav vašeho skladu – např. přes počítač nebo chytrý telefon. Moderní kamerové systémy mají navíc spoustu užitečných funkcí, jako je zoom (přiblížení objektu), otáčení kamer, noční přísvit, inteligentní detekce obrazu nebo reproduktory, umožňující obousměrnou komunikaci.


Chytré zámky i mluvící kamery – bezpečnostní technologie, které v Česku letí

Přístupové systémy

Velmi dobrou a účinnou ochranou před vniknutím nezvaných hostů jsou také identifikační a přístupové systémy. Pokud si je necháte odborně nainstalovat (např. od bezpečnostní agentury), dostanou se do vašeho skladu pouze ti, kteří budou mít přístupová oprávnění. Způsobů, jak tyto systémy fungují, je hned několik – jedná se např. o číselné kódy, přístupová hesla, čipové karty nebo otisky prstů, nejmodernější systémy pak používají např. skenování oka. Přístupové systémy bývají vybaveny speciálním inteligentním zámkem, který vždy po zavření dveří sklad automaticky uzamkne.

Chytré bezpečnostní technologie v akci – nahradí zcela lidský faktor?

Doporučujeme:

Pokud si nevíte rady, na koho se obrátit, doporučujeme společnost TOP Security, která u nás v tomto oboru patří mezi absolutní špičku a její pracovníci vám rádi pomohou najít vhodné řešení. Více informací o jejích službách naleznete na webových stránkách www.topsecurity.cz.