Jak na zabezpečení firem? Pomocí EZS!

29.01. 2016 12:43 | Zabezpečení objektů

Elektronický zabezpečovací systém (EZS) představuje moderní způsob, jak efektivně zabezpečit nejenom vaši firmu, ale de facto jakýkoli objekt. A každý majitel takového objektu ví, že profesionální zabezpečení se rozhodně vyplatí.

Pokud jde o ochranu firmy, je na prvním místě především individuální přístup. Každá firma, kancelářský komplex, společnost je v mnoha směrech specifická. Liší se rozlohou, počtem vstupů, okny a jejich polohou, balkóny apod. Právě znalost těchto individuálních prvků umožní bezpečnostní agentuře vymyslet a navrhnout co nejlepší a nejdůmyslnější řešení přímo na míru. Je logické, že stanovit přesnou cenu lze až po konzultaci a návrhu zabezpečení.

Základem elektronického zabezpečovacího systému je ústředna, která má za úkol dohlížet nad daným objektem nebo celou lokací. K tomu využívá nainstalovaných a přesně nastavených detektorů, jejichž čidla jsou schopna rozpoznat jakékoli nebezpečí či "jen" podezřelé aktivity.

Jako elektronické zabezpečovací systémy označujeme zejména:

 • Detektory pohybu (PIR, duální, mikrovlnné)
 • Detektory tříštění skla (otřesové, trezorové)
 • Detektory otevření (magnetické kontakty)
 • Detektory monitorování prostředí (snímače teploty, vlhkosti a zaplavení, CO2)
 • Infrazávory aj.

Výše uvedené části jsou napojeny na ústřednu EZS, která v případě narušení prostoru ihned reaguje, a to prostřednictvím SMS, která je odeslána na předem zadaná čísla. Jiné systémy místo zprávy rovnou volají, takže narušení objektu určitě zaznamenáte. Mezi nejoblíbenější varianty patří kombinace EZS a kamerového systému. To vám navíc umožní pohyb ve firmě sledovat v reálném čase, případně sledovat pořízené videozáznamy.

Mezi nejpokročilejší varianty zabezpečení firem patří možnost napojit systém zabezpečení na tak zvaný pult centrální ochrany (PCO). Ten má tu výhodu, že je obsluhován profesionálně vyškoleným personálem bezpečnostní agentury. Díky tomu je zajištěn non-stop dohled nad střeženým objektem. Moderní technologie se spustí pouze při aktivaci, ale lidské oko může zaznamenat neobvyklé chování ještě dříve, než dojde k vyhrocení situace. Při neoprávněném vniknutí pracovník ihned vyrazí na místo, aby objekt zajistil, kontaktoval majitele a přivolal zásahová vozidla bezpečnostní agentury. Celá akce se pohybuje v rámci minut, díky čemuž je tento způsob zabezpečení velmi spolehlivý a účinný.

Ceny profesionálního zabezpečení firmy se liší. Přinášíme tedy alespoň orientační ceník instalace elektronického zabezpečení pro firmy od společnosti TOP Security.

Přibližná cena zabezpečení firmy

Přibližnou cenu EZS pro firmy lze určit podle typu instalace. Pro výpočet používáme fiktivní firmu se vzorovými aspekty, abychom se co nejméně odchýlili od konkrétní částky. V příkladu využíváme praktické bezdrátové připojení, které nevyžaduje stavební úpravy vnitřních prostor, zkracuje čas a tím také cenu instalace (oproti drátové variantě).

Systém zahrnuje:

 • Ústředna s GSM a LAN komunikátorem, který slouží ke komunikaci s bezpečnostním centrem, telefony uživatelů a webovou samoobsluhou
 • Rádiový modul pro komunikaci s bezdrátovými komponenty systému
 • Hlavní sběrnicový modul s RFID čtečkou, klávesnicí, displejem a inovativním ovládáním s 12 segmenty pro intuitivní zajištění i odjištění systému, umožní hlídat až 7 kanceláří, zasedačky, a další místnosti
 • Modul dále ovládá závoru na parkovišti, přivolá pomoc v případě nouze
 • Druhý samostatný modul ovládá zabezpečení serverové místnosti
 • 13 pohybových detektorů, 7 magnetických detektorů otevření dveří, 2 detektory tříštění skla, 5 detektorů požáru
 • Sirény do vnitřních prostor - v prvním i druhém patře
 • Sirény do vnějších prostor - montáž na fasádu firmy
 • Ovládání pro závoru na parkovišti, 2 klíčenky
 • 16 identifikačních karet pro zaměstnance firmy

Cena vzorové instalace EZS: 63335,- vč. DPH

Bezpečnostní systém můžete rozšířit o další části, jako detektory pohybu (PIR, duální, mikrovlnné), detektory tříštění skla (otřesové, trezorové), detektory otevření (magnetické kontakty), detektory monitorování prostředí (snímače teploty, CO2, vlhkosti a zaplavení), infrazávory atd.

Zabezpečení firmy

Výhody moderního zabezpečení firem

Pokud je bezpečnostní systém správně a odborně nainstalován, velmi výrazně snižuje či zcela eliminuje možnost poškození nebo ztráty majetku. Mezi další přednosti zabezpečení firem patří dále elektronický systém docházky zaměstnanců (například skrze otisk prstu), detektory pro nepřetržitý dohled. Senzory okamžitě odhalí požár, respektive zamezí jeho vzniku, zaznamenají únik plynu či zvýšenou hladinu vody. Pro komunikaci s bezpečnostním systémem slouží zejména mobilní telefony, tablety nebo počítače, možnost je též připojení na speciální tísňovou linku.