Jablotron představil novou designovou řadu PIR detektorů

31.01. 2017 10:59 | Bezpečnostní systémy

Renomovaná česká společnost Jablotron představila zbrusu novou designovou řadu PIR detektorů, která nese označení Jablotron 100. Vedle široké škály možností montáže, detekčního pokrytí 90°/12 metrů a vysoké kvality tato řada dominuje právě na poli estetické stránky, pročež skvěle zapadne i do luxusních interiérů, aniž by zařízení svým vzezřením rušilo celkové prostředí a atmosféru objektu: „Jednoduchý základní tvar je průsečík všech požadavků na funkci, ovládání i montáž. Zároveň je velmi charakteristický, jasně rozpoznatelný jako výrobek firmy Jablotron,“ hodnotí podobu nových detektorů designér Jan Tuček.

PIR detektor Jablotron

Montáž: Umístění PIR detektoru je jen na vás

Na PIR detektory umístěné v horním rohu místnosti jsme si již všichni zvykli a většinu z lidí by zřejmě ani nenapadlo hledat je jinde. I toto odvětví však nemilosrdně zasahuje neustálý technologický pokrok.

Detektory Jablotron 100 je však kromě klasického umístění do rohu možné nainstalovat na jakoukoliv zděnou i sádrokartonovou stěnu poté, co k ní předem připevníte speciální držák vybavený vyhloubeným rámečkem pro „krabičku“ alias detektor. Ten se částečně zapustí do rámečku a prakticky splyne se stěnou. Na výběr máte při koupi z bílé a černé varianty o velikostech S nebo M (v závislosti na rozměrech vašeho detektoru). Klasický držák v katalogu výrobků společnosti Jablotron naleznete pod kódem JA-193PL.

Kromě toho však existuje i kloubový držák (JA-191PL), který byl navržen speciálně pro umožnění instalace detektoru Jablotron 100 na stěnu či strop, je-li třeba dosáhnout specifického natočení detektoru. Spolu s kloubovým držákem při koupi naleznete v balení i tzv. sabotážní kontakt, který můžete připojit do konektoru nacházejícího se v detektoru.

PIR detektory z nové designové řady od Jablotronu jsou s garancí výrobce schopné pokrýt prostor 90° / 12 metrů. Skvělou vychytávku oproti konkurenci představuje speciální verze s šedou čočkou, která je odolná vůči bílému světlu o mnoho více, než předepisuje závazná norma. To má za efekt výraznou redukci falešných poplachů, které se jinak běžně aktivují třeba v důsledku silného osvětlení.

PIR detektor Jablotron

PIR detektor Jablotron

PIR detektor Jablotron