Inteligentní domácnost a její možnosti

29.05. 2017 08:36 | Bezpečnostní systémy

Moderní technologie se neustále vyvíjejí a to, co bylo před lety naprosté sci-fi se stává realitou. Jedním z hodně diskutovaných témat je v poslední době tzv. inteligentní domácnost neboli systém, který umožňuje prostřednictvím jediného zařízení ovládat chod celého domu a mít dokonalý přehled a kontrolu nad majetkem.

Základem je spolehlivé zabezpečení

Asi nejdůležitější funkcí inteligentních systémů pro domácnosti je kvalitní zabezpečení. Často tak bývají součástí elektronických zabezpečovacích systémů (EZS), které Vám poskytnou maximální ochranu a bezpečí. Tato zařízení bývají složena z různých pohybových detektorů, magnetických kontaktů, bezdrátových sirén a dalších bezpečnostních prvků, které zajistí perfektní kontrolu nad Vaším domovem a zároveň 100% ochranu Vaší rodiny i majetku. Moderní EZS fungují bezdrátově a dají se ovládat i pomocí aplikace pro chytré mobilní telefony.

Mohlo by vás zajímat:
Zabezpečení přístupových cest snadno a rychle – rozmístění detektorů
Chytré zámky i mluvící kamery – bezpečnostní technologie, které v Česku letí

Ovládání různých systémů z jediného místa

Velkou výhodou inteligentní domácnosti je možnost ovládat spoustu různých prvků z jediného místa, ať už přes smartphone, tablet, notebook nebo stolní počítač. Můžete si tak snadno zkontrolovat situaci u Vás doma prostřednictvím webkamery, nastavit si optimální teplotu v ložnici, otevřít si vrata od garáže nebo vypínat a zapínat osvětlení v celém objektu. Ovládání aplikace je velmi snadné a intuitivní a poradí si s ním i technicky méně zkušení uživatelé.

Přední výrobci zařízení pro inteligentní domy

Na výrobu moderních elektronických zabezpečovacích systémů s možností domácí autoatizace se zaměřuje spousta firem, a to nejen ze zahraničí, ale najdou se mezi nimi i tuzemské společnosti. Takovým příkladem je známá česká společnost Jablotron, která patří k předním výrobcům kvalitních a spolehlivých EZS a jiné elektroniky. Ze zahraničních výrobců pak patří k těm nejlepším např. kanadská společnost Paradox, kterou doporučujeme zejména náročným klientům a majitelům větších rodinných domů.

Doporučujeme: Bezpečnostní agentura TOP Security – prodej, pronájem, instalace, revize a servis EZS Jablotron a Paradox